ONLINE SEANS BLOG
KATEGORİLER
sertleşme bozukluğu ve erken boşalma

Sertleşme bozukluğu ve erken boşalma kimi zaman birlikte gözlensede aslında ayrı ayrı sorunlardır. Erken boşalmada kişi istediğinden daha önce ve kontrolsüzce boşalırken, sertleşme bozukluğunda kişi ilişki için ilişki öncesi sertleşemez ya da henüz ilişki sürerken sertliğini kaybeder. Mastürbasyonda sertleşme sorunu olmaması ve sabah sertliği varsa durum psikolojik kabul edilir.

Erken boşalma ise yüzde 99 oranda psikolojik kökenlidir ve genelde en çok başvuru 1 dakika altında erken boşalıyorum diyenlerdir.
Çok önemli bir noktayı da vurgulayıp yazımı tamamlıyorum******** kimi erken boşalanlar henüz girerken boşalır ve boşalmadan hemen sonra penis indiği için sertleşme bozukluğu yaşadıklarını düşünebilirler. Bu kişiler erken boşalma için tedavi olduklarında sertleşme sorunu da yaşamazlar. Erken boşalması olanların yaklaşık üçte biri sertleşme (ereksiyon) sorunu da yaşamaktadır. Bu da anlaşılır bir şey olarak kabul edilebilir. Çünkü hem erken boşalmada hemde sertleşme bozukluklarında başaramama korkusu yaygın olarak bulunur. onlineseans.com adlı sitemden online olarak bu konularla ilgili bilgi alabilirsiniz.