ONLINE SEANS BLOG
KATEGORİLER
Erken boşalma hastalıkmı?

Erken boşalma hastalıkmı?

Farklı bir bakış açısıyla erken boşalmaya bakacak olursak tüm memeli hayvanların en çok savunmasız oldukları anların başında cinsel ilişki süreci gelir. O nedenle daha erken boşalanların daha çok hayatta kalma şansının olduğunu varsaymak belki de saçma olmayacaktır. Ya da daha çabuk boşalan daha çok üreme şansına sahip olacaktır. Örneğin şempanzeler de ortalama boşalma süresi 15-20 saniyedir. Bu konudaki ustalardan olan Kinsey yaptığı araştırmada her yüz erkekten 75’inin 2 dakika ve altında boşaldığını bildirmiştir.

 Farklı çalışmalar göz önüne alındığında toplumda yüzde 30 ila 45 arasında erken boşalma olduğu düşünülmektedir. Ancak bu sıklık ve genetik varsayımlar göz önüne alındığında bu duruma hastalık demek çok kolay görünmemektedir. Buna rağmen kadının rolünün değişmesi ve cinselliği  ve orgazmı "doğal bir hak" olarak görmeye başlaması bu konuya odaklanmayı ve başvuruları arttırmıştır.

Erken boşalmayı ister hastalık ister bir çeşit farklılık kabul edin süreyi uzatmanız sizi ve eşinizi memnun edecekse bir an önce erken boşalma terapisine başlamanızı öneriyorum